Gastblog van mijn zus: Onze narcistische moeder

Kennis is Macht

10 reacties

  1. Allereerst heel veel respect en dank dat je dit zo duidelijk hebt omschreven. Het is afschuwelijk om zo op je leven terug te kijken. Ik heb een relatie met twee narcisten gehad eentje 23 jaar getrouwd en een eige tweeling van. Verschrikkelijk leven hebben deze twee meisejes en nog! Mijn ex heeft de twee meisjes hun moeder onthouden (vanaf hun 12e jaar), jaren geen contact en nu met eentje heel sumier. Ik herken niets meer in deze twee kindjes (nu 31). Zij zijn dus door een narcist verder groot gebracht en ik zie de ellende op een afstand.
    De relatie van de tweede narcist ( duurde 20 jaar). Gelukkig verders niets mee op tijd weg! Financieel hebben ze beide de zaak leeg gezogen. Maar ik heb me gered met heel goede vrienden. Nu heb ik dus twee narcisten ontleed met een heel team collega s uit de psychiatrie. Wat een werk was dit. Sinds 1998 is er meer bekend over narcisme, een psychiater moet de officiele diagnose stellen maar ‘de narcist’ gaat echt niet naar de psychiater want zij weten alles zelf beter.
    Sinds de diagnose van nr. 2 helder was was ook nr. 1 helder……… pfffff. En wat erg voor de kinderen die achterbleven en gehersenspoeld zijn…….. maatschappelijke zorgen! Nee, ik voel me absoluut geen moeder meer! Zij willen het verhaal van mijn kant niet horen……. misschien nog ooit (voor mijn dood?) jammer, erg jammer want ik had hun de liefste moeder gegund.
    Wat wel erg opvallend is: dat beide narcisten ook zo’n akelige moeder hadden, daar was iets mee. Hadden beide geen empathie waren koud en altijd negatief! Bahhhh wat een toestand en wat een vreselijk leven is er dan voor je! Nee…… alle moeders zijn echt niet lief. Van mijn twee narcistische relaties waren die moeders vreselijk, gehaaide trutten die hun kinderen en kleinkinderen alles misgunde en geen fatsoenlijk woord gunden.
    Nou ik heb mijn buik dik van dit soort. Ik heb heel veel respect voor mensen die hiermee te maken hebben en hebben gehad. Kies voor je zelf!
    Heel veel steun heb je als je dit blog van Herman leest en zijn geweldige zus. Lees alles wat je erover te pakken
    kunt krijgen. Op een gegeven moment heb je de buik er van dik en denk je dat je er echt alles over weet en ebt het wat weg.
    Herman en zus: kanjers zijn jullie en ik hoop dat er voor jullie nog veel geluk weggelegd is. jullie zijn toppers die dit zo met ons delen.
    gratias mille, Annemie
    Eigenlijk wel leuk om de namen van de ex erbij te vernoemen: Chrisjan en Ruud.

  2. Zo herkenbaar maar ik heb niet gebroken met mijn narcistische moeder omdat ik wel een goed kontakt heb met mijn vader.hij is 90 en helemaal leeggezogen door haar drama.ik was ongewenst,werd door haar misbruikt en vernederd mijn leven lang maar ik breek niet en geef nooit op!ben positief en dat is mijn sterkte.

  3. Mijn moeder heeft vaak gezegd dat ik niet geboren had moeten worden. Mijn komst had haar leven verpest. Dus dat is herkenbaar voor mij. Ook werd ik op latere leeftijd gebruikt als dienstmeid. Er werden mij op jonge leeftijd ook de meest vreemde dilemmaas voorgelegd en gezegd doe er wat aan. Ik kwam voor haar op en hielp haar, de hypochonder, en kreeg altijd commentaar als t niet naar haar zin was. Ik heb ook helemaal niets aan jou was dan t antwoord. Dus, veel is herkenbaar. Ze heeft me als bezit in haar macht gehad en me opgebruikt. En maar klagen over die dochter. Nooit was t goed. Daar krijg je inderdaad geen zelfvertrouwen van. Het vernederend worden wordt gewoon helaas. Ook herkenbaar. Veel sterkte met herstel.

  4. Verschrikkelijk hoe ver ze kunnen gaan. Heel herkenbaar. Moedig dat jullie eruit zijn gestapt. Ik hoop dat jullie het allemaal kunnen verwerken, ondanks dat het een groot deel van jullie leven is geweest. Heel veel succes en geluk toegewenst?

  5. Wat een verhaal! Het is of ik mijn eigen verhaal lees.
    Ik ben 62 jaar en heb al 30 jaar geen contact meer met het mens.(het woord moeder kan ik niet uit mijn mond krijgen ).
    Ik weet hoe moeilijk het is om ervan los te komen en dat je er eigenlijk niet los van kan komen.
    Maar ik leef gelukkig al heel lang mijn eigen leven .
    Het duurt lang maar dat gaat jullie ook lukken , net als mijn broer en ik.
    Ik wens jullie veel sterkte voor de toekomst.
    Zelf denk ik ze eerst moet overlijden dan ben je pas echt vrij!

    1. Bedankt voor de reactie. Ik herken de gevoelens helemaal. Ook ik kan het woord moeder nog amper over mijn lippen krijgen. Mens eigenlijk ook niet, eerder onmens.

      Hoewel ik al ruim twee jaar geen contact meer met haar heb blijft toch altijd het risico dat er opeens een wraakactie van haar kant komt. In die zin zijn we inderdaad pas echt vrij als ze is overleden.

    2. Mijn moeder leeft ook nog. Van mij mag ze het hoekje om, maar ik heb ook goeie therapie nodig om beter te worden. En ik schrijf vaak het woord modder ipv moeder. Want ik vind haar een stuk vuil en niets meer dan dat. Een moeder is goed voor haar kinderen.

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *